Volter OY kasvab terves maailmas – uus tehasehoone Soomes valmib 2018 veebruaris

Puugaasitehnoloogiale spetsialiseerunud Volter OY müüb koostootmisseadmeid üle maailma, peamiselt Suurbritannias, Itaalias ja Jaapanis.

Volter OY Kempele kontori seinal seisab pikk rivi aukirju: The strongest in Finland 2015, Achiever 2015, Growth Company 2016, Achiever 2016 jt.

Tegevjuht Jar­no Haa­pa­kos­ki sõnul on puugaasitehnoloogiale spetsialiseerunud Volter OY nüüd tööd palju ja paar viimast aastat on näidanud väga tugevat kasvu.

Lisaks paljudele aukirjadele räägivad kasvust ka Tuposesse rajatav 2800m2 uus tehas, mis saab valmis 2018. aasta veebruaris. Täna on Volter enda tegevustega mitmel erineval pinnal, mis kõik uude tehasesse kokku kolivad.

Ehkki ettevõtte asub Kempeles, on kliendid välisriikides. Haapakoski tõdeb, et viimased kolm aastat on läinud 100% toodangust eksporti. Lisaks suurtele turgudele on koostootmisseadmeid hakatud paigaldama ka väikeses Eestis. Meie värskeima sihtriigina lisandus Švetis.

Volter OY müüdav toode on puuhakkel töötav koostootmisseade, mida suurem osa klientidest kasutab elektrienergia tootmiseks. Algusaastatel selgus, et kodumaa turg ei soosinud ettevõtet, mistõttu hakati toodet maailmale müüma. “Soomes on veel elekter liiga odav ja rohelise elektri tootmise toetusi ei maksta. See on põhjus miks oleme ekspordi ettevõte” selgitab Haapakoski.

Volter OY tegutseb seni veel Hakamaa tööstuspiirkonnas. Nende seinade vahel on kolmplekteeritud sellel aastal pea 100 koostoomisseadet. Varasemalt elektoonikatööstusele rajatud ruumid on nõudluse kasvamise tõttu jäänud kitsaks. “See on peamine põhjus, miks uut tehast hakati planeerima” võtab Haapakoski kokku.

Uue tehase korruseplaani projekti jaoks saadi inseneri oskusteavet Uusikaupungi autotehasest. Haapakoski räägib, et koostöö sai alguse juhuse läbi kui tema idee kasutada autotööstuse oskusteadmisi jõudis Valmet Automotive-s töötava Jyri Kylä-Kai­la kõrvu. Valmet oli samal ajal teinud strateegilise otsuse pakkuda insenerteadmisi ettevõttest välja poole.

Haapakoski sõnul teeb autotehase poolt loodud ruumiplaan tootmisprotsessi kiiremaks. Volter OY tootmismahud ei ole samas kategoorias kui autotehasel, kuid sellest hoolimata on olulised samad tõhususe põhimõtted. Idee on hoida tootmisliin pidevalt töös, tänu millele ei ole suurt ladu vaja. Tootmine on samalaadne kui autotööstuses. Tehases toimub vaid seadme kokkupanek ja testimine ning kõik muu tehakse mujal. Meil on umbes 80 eri tarnijat ja meie tugevus on tootearenduses ning gasifitseerimisprotsessi tundmises, räägib Haapakoski.

Arengusuund on Haapakoski sõnul mitmete tegurite kokkulangevuse summa. Fundamentaalne pöördepunkt oli toote  re-disain 2014 aasta kevadel – enne oli koostootmisseade merekonteineri mõõdus – hea toode, aga mitte väga stiilne. Müük ei edenenud mistõttu otsustasime minna katsetama tööstusdisaini, millega võiksime kindlustada kliendid üle maailma.

Koostootmisseade sai uue väljanägemise tööstusdisaineri Ans­si Mus­to­seni käe läbi. Valgest lehtmetallist tehtud väliskorpuse tootis Relicomp, kes oli just võtnud vastu otsuse laiendada oma tegevusvaldkonda. Disaini protsess käis uskumatult kiiresti ja tuli juba esimesel korra priima, see hakkas müüma. Saime merekonteinerist uue, poole väiksema versiooni. See on väiksem, kompaktsem ja tootmisliinil hõlpsamini koostatav. Seadme struktuur ei muutunud, mistõttu ei ole tegu tehniliselt uue tootega, sõnab Haapakoski.

Aasta 2014 lõpuks oli Volter OY müünud enam seadmeid kui kogu varasemal perioodil kokku.

 

Originaalartikkel: http://www.rantalakeus.fi/uutiset/20-tyontekijan-volter-oy-kasvaa-maailmalla–uudet-toimitilat-valmistuvat-helmikuussa-6.703.283591.69d912d0f7